Tlačové správy SITA a.s.

LETNÝ BIATLON: Kuzminová v nemeckom Wiesbadene šiesta, preteky s hromadným štartom ovládla Vittozziová

BRATISLAVA 11. augusta (SITA) - Slovenka Anastasia Kuzminová obsadila šieste miesto v exhibičných pretekoch s hromadným štartom v letnom biatlone. Po nórskom Sandnese hostil v nedeľu takéto podujatie aj nemecký Wiesbaden a najúspešnejšia bola Talianka Lisa Vittozziová. Rodáčka z Pieve di Cadore predviedla výborný výkon na strelnici a triumfovala s takmer minútovým náskokom. Na druhom mieste sa umiestnila Poľka Monika Hojniszová a poradie na stupňoch víťaziek doplnila aktuálna víťazka Svetového pohára Dorothea Wiererová.

Pretekárky sa predstavili na 1,8 kilometra dlhom okruhu v meste Wiesbaden a netradične absolvovali päť streleckých položiek (dve v ľahu a tri v stoji). Zaujímavosťou pretekov bol tiež fakt, že pri streľbe mohli využiť tri náhradné náboje, ako tomu je pri štafetových pretekov v rámci Svetového pohára. Samotnému finále predchádzali kvalifikačné súboje. V hlavných pretekoch sa mala predstaviť osmička biatlonistiek, ale Nórka Marte Olsbuová-Röiselandová, ktorá vyhrala šprint v Sandnese, napokon do finále nezasiahla.

Na prvej streleckej položke použila rodáčka z ruského Ťumenu jeden náhradný náboj a na medzičase sa zaradila na tretiu pozíciu. Druhá položka v ľahu jej však absolútne nevyšla a napriek trom náhradným nábojom nezostali sklopené dva terče. Musela si tak odpykať časovú penalizáciu a spoločne s Taliankou Dorotheou Wiererovou sa zaradila na chvost štartového poľa. Ani tretia streľba nebola zo strany Slovenky ideálna, napokon sa vyhla spomenutej penalizácii, ale naďalej jej patrila posledná priečka.

Pri záverečných dvoch "stojkách" predsa len prišlo strelecké zlepšenie slovenskej reprezentantky, ktorá si pripísala aspoň skalp nemeckej biatlonistky Franzisky Presussovej. Anastasia Kuzminová napokon finišovala šiesta s mankom 2:14,9 min na víťaznú Vittozziovú. Z najlepšieho výkonu na strelnici sa mohla tešiť Ruska Jekaterina Jurlovová-Perchtová, ktorá musela použiť iba štyri náhradné náboje.

Výsledky ženských pretekov s hromadným štartom:
Finále: 1. Lisa Vittozziová (Tal.) 32:41,9 min, 2. Monika Hojniszová (Poľ.) +51,7 s, 3. Dorothea Wiererová (Tal.) +1:17,7 min ... 6. Anastasia Kuzminová (SR) +2:14,9 min

 
© 2018, Autorské práva SITA a. s.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. je výslovne zakázané.