Tlačové správy SITA a.s.

BIATLON-SP: J. T. Bö triumfoval v šprinte pred bratom Tarjeiom, v historických tabuľkách prekonal Svendsena

BRATISLAVA 1. decembra (SITA) - Víťazom úvodných rýchlostných pretekov Svetového pohára v biatlone 2019/2020 sa stal Nór Johannes Thingnes Bö. Rodák z mesta Stryn potvrdil vo švédskom Östersunde úlohu najväčšieho favorita a napriek jednej chybe pri streľbe v ľahu odsunul na druhú priečku svojho brata Tarjeia. Poradie na stupňoch víťazov doplnil v nedeľu Rus Matvej Jelisejev. Ten bol jedným z mála biatlonistov, ktorí dokázali trafiť všetkých desať terčov.

Po úvodnej streľbe figuroval na prvom mieste Francúz Martin Fourcade, ale o pódium či dokonca víťazstvo ho pripravili dve zaváhania pri streľbe v stoji. Naopak, chýb sa vyvaroval Rus Jelisejev, na medzičase po "stojke" viedol o deväť sekúnd pred Johannesom Thingnesom Böom, ale ten ho na záverečnom bežeckom okruhu pokoril o takmer polminútu. Pre obhajcu veľkého krištáľového glóbusu to bolo prvé 39. víťazstvo vo Svetovom pohári, čím prekonal krajana Emila Hegleho Svendsena.

Výsledky - Svetový pohár 2019/2020 v biatlone - 1. kolo - Östersund (Švéd.)

Rýchlostné preteky mužov na 10 km: 1. Johannes Thingnes Bö (Nór.) 24:18,3 min (1), 2. Tarjei Bö (Nór.) +19,0 s (1), 3. Matvej Jelisejev (Rus.) +19,9 (0), 4. Alexander Loginov (Rus.) +27,1 (1), 5. Martin Fourcade (Fr.) +27,9 (2), 6. Johannes Kühn (Nem.) +28,7 (2)

 
© 2018, Autorské práva SITA a. s.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. je výslovne zakázané.