Tlačové správy SITA a.s.

BIATLON-SP: Vittozziová ovládla stíhacie preteky v Oberhofe , Kuzminová na 2. mieste

OBERHOF 12. januára (SITA) - Talianska biatlonistka Lisa Vittozziová zvíťazila v sobotňajších stíhacích pretekoch žien v rámci Svetového pohára v nemeckom Oberhofe. Skvelé druhé miesto si vybojovala slovenská reprezentantka Anastasia Kuzminová, ktorá napriek štyrom chybám na strelnici za víťazkou zaostala o necelých 15 sekúnd. Tretia skončila Francúzka Anais Chevalierová so stratou 27,9 s na víťazku.

Trojnásobná olympijská víťazka Anastasia Kuzminová vybiehala do stíhacích pretekov zo siedmeho miesta po štvrtkovom šprinte. Po tretej streľbe sa posunula na štvrtú priečku a po poslednom štvrtom pobyte na strelnici bola už druhá s 20-sekundovým odstupom za Vittozziovou. V záverečnej bežeckej časti do cieľa Kuzminová ešte znížila náskok Vittozziovej o takmer 5 sekúnd, ale Talianke napokon nezabránila vybojovať druhý triumf v rozpätí troch dní.

© 2018, Autorské práva SITA a. s.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. je výslovne zakázané.