Tlačové správy SITA a.s.

BIATLON-SP: Záverečné podujatie sezóny v nórskom Osle zrušili pre obavy z koronavírusu

BRATISLAVA 12. marca (SITA) - Biatlonová sezóna 2019/2020 sa tento týždeň skončí vo fínskom Kontiolahti. Záverečné podujatie v nórskom Osle, ktoré sa malo uskutočniť od 20. - 22. marca, bolo vo štvrtok oficiálne zrušené z dôvodu šírenia nového koronavírusu. Potvrdili to viaceré nemecké weby, ako aj oficiálna stránka podujatia v populárnom stredisku Holmenkollen v hlavnom meste Nórska.

"Sme veľmi smutní z toho, že sme nútení urobiť tento krok. Medzinárodné odporúčania súvisiace s koronavírusom však považujeme za rozumné a zdravie ľudí je veľmi dôležité. Postupujeme podľa pokynov nórskych zdravotníckych orgánov a podujatie zrušíme," vyjadrila sa manažérka podujatia v Holmenkollene Kristin Vestgrenová Saeteroyová. Cituje ju aj nemecký web rga.de.

Podujatie v Oslo je prvým a zrejme jediným v rámci Svetového pohára v biatlone, ktoré bude v tejto sezóne zrušené. Od štvrtka do nedele sú naplánované súťaže v Kontiolahti, pričom sezónu by mala ukončiť nedeľňajšia miešaná štafeta štvorčlenných tímov. V pláne sú už len dvoje individuálne preteky mužov a žien. Vo štvrtok, respektíve v piatok sú vo Fínsku na programe rýchlostné preteky a v sobotu obe "stíhačky".

Po rozhodnutí vynechať preteky v Osle má bližšie k obhajobe veľkého krištáľového glóbusu Talianka Dorothea Wiererová, ktorá vedie pred Nórkou Tiril Eckhoffovou o 69 bodov. O dva body menej má Švédka Hanna Öbergová, na ôsmom mieste figuruje Slovenka Paulína Fialková. Priebežnému poradiu mužov kraľuje Francúz Martin Fourcade s náskokom 43 bodov pred Nórom Johannesom Thingnesom Böem.

Pôvodný článok:
https://www.rga.de/sport/biathlon-saisonfinale-oslo-abgesagt-zr-13595901.html

 
© 2018, Autorské práva SITA a. s.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. je výslovne zakázané.