Tlačové správy SITA a.s.

BIATLON: Björndalen kývol na ponuku od Číňanov. Bude šéftrénerom s výhľadom na ZOH v Pekingu 2022

BRATISLAVA 12. septembra (SITA) - Biatlonový celebritný pár Ole-Einar Bjöndalen a Daria Domračevová dlho nezostal bez svojho obľúbeného športu. Osemnásť mesiacov po skončení kariéry Domračevovej prikývli na ponuku od Číňanov. Niekdajší fenomén svetového biatlonu Björndalen bude šéftrénerom čínskych biatlonistov, jeho bieloruská manželka povedie ženskú reprezentáciu najľudnatejšej krajiny sveta. Obaja budú mať za úlohu pripraviť čínskych biatlonistov čo najlepšie na zimné olympijské hry v roku 2022, ktoré sa uskutočnia v ich metropole Pekingu.

"Sme šťastní, že sme podpísali zmluvu s čínskym družstvom. Sústredíme sa na to, aby sme vytvorili vysoko profesionálny tím. Využívame šancu na zvýšenie záujmu o náš obľúbený šport aj v krajinách, kde doteraz nebol veľmi rozvinutý. V tomto smere má biatlon a mladý čínsky tím obrovský potenciál," uviedol legendárny Ole-Einar Bjöndalen, cituje ho aj bieloruská agentúra BelTA.

Bjöndalen a Domračevová v súčasnosti tvoria najúspešnejší partnerský pár spomedzi športovcov na svete. Štyridsaťpäťročný Nór je 8-násobný olympijský šampión a 20-násobný majster sveta, jeho o 12 rokov mladšia bieloruská manželka je 4-násobná olympijská šampiónka a 2-násobná majsterka sveta. Spolu majú vo vitríne aj šesť krištáľových glóbusov za celkový triumf vo Svetovom pohári. Vychovávajú dcérku Xeniu, ktorá čoskoro oslávi 3 roky.

Pôvodný článok:
https://eng.belta.by/sport/view/domracheva-bjoerndalen-to-train-chinese-biathletes-124097-2019/

 
© 2018, Autorské práva SITA a. s.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. je výslovne zakázané.