Tlačové správy SITA a.s.

BIATLON: Dahlmeierová pre problémy s imunitou prerušila predsezónnu prípravu

PLANEGG 15. októbra (SITA) - Nemecká biatlonistka Laura Dahlmeierová prerušila prípravu pred začiatkom novej sezóny. Dvojnásobná olympijská víťazka má podľa lekára nemeckej reprezentácie Klausa-Jürgena Marquardta vážne problémy s imunitným systémom a je otázne, či stihne úvodné podujatie v slovinskej Pokljuke (2.-9. decembra 2018).

Dahlmeierová mala zdravotné problémy už počas letných mesiacov. Najskôr po páde z bicykla utrpela zranenie stehna a následne sa podrobila operácii zubu múdrosti. Jedna z hlavných súperiek Slovenky Anastasie Kuzminovej sa podľa vlastných slov necíti tak dobre, aby mohla profesionálne trénovať. "Veľké tréningové zaťaženie alebo stres by boli v súčasnej situácii kontraproduktívne," uviedol lekár Marquardt pre nemecký regionálny denník Augsburger Allgemeine Zeitung. Je tak možné, že Nemka vynechá začiatok druhej sezóny po sebe. Vlani nemohla nastúpiť vo švédskom Östersunde z dôvodu chrípky.

 
© 2018, Autorské práva SITA a. s.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. je výslovne zakázané.