Tlačové správy SITA a.s.

BIATLON: Kuzminová mieri na Kamčatku, po skončení individuálnej kariéry sa už môže viac venovať deťom

BRATISLAVA 17. apríla (SITA) - Úspešná slovenská reprezentantka v biatlone Anastasia Kuzminová si po úspešnej sezóne a závere individuálnej súťažnej kariéry ešte poriadne nevydýchla. Majsterka sveta v šprinte absolvovala množstvo stretnutí, no v týchto dňoch spolu s manželom a trénerom Danielom Kuzminom mieri na ďalekú Kamčatku. "Odchádzame sa tam vylyžovať po sezóne," prezradil v rozhovore pre agentúru SITA Daniel Kuzmin a pokračoval: "Nasťa okrem možného štartu v štafetách v ďalšej zimnej sezóne ešte v lete absolvuje súťaže na kolieskových lyžiach v Nórsku a Nemecku. Preto nesmieme úplne prestať s trénovaním."

To, ako bude vyzerať nasledujúca sezóna Anastasie Kuzminovej, sa dorieši až koncom leta. "Bude to pravdepodobne v septembri. Ak by Nasťa štartovala, musí sa na to pripravovať, aby to nebolo len trápenie," myslí si jej manžel a dodáva: "Aj v lete musíme trénovať, musíme sa totiž pripraviť na súťaže. Teraz má ešte veľa povinností, ktoré vyvstali po skončení po úspešnej sezóny a úspešnej individuálnej kariéry."

Skutočnosť, že Anastasia Kuzminová v individuálnej kariére v biatlone už nebude pokračovať, jej prináša možnosť viac sa venovať rodine. "Za pár týždňov po sezóne si ešte nevychutnala povinnosti mamy naplno, ale už sa do tohto života začína dostávať. Napríklad pomaly začína kontrolovať školu a pozerať si známky, alebo chodieva do škôlky. To všetko doteraz v podstate riešili moji rodičia," prezradil Daniel Kuzmin.

Ten pracoval doteraz aj ako kouč slovenskej mužskej reprezentácie. Ako sa bude vyvíjať jeho trénerská kariéra? "Uvidíme, aká bude moja ďalšia spolupráca s mužskou reprezentáciou. Nie som totiž veľmi spokojný s prácou a prístupom niektorých chalanov," prezradil Kuzmin pre agentúru SITA.

 
© 2018, Autorské práva SITA a. s.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. je výslovne zakázané.