Tlačové správy SITA a.s.

BIATLON: Nového prezidenta SZB zvolia koncom decembra v Osrblí

BRATISLAVA 18. novembra (SITA) - Prezídium Slovenského zväzu biatlonu (SZB) na svojom prvom zasadnutí po minulovíkendovom odvolaní Tomáša Fuska z postu prezidenta pracuje na tom, aby zväz fungoval naďalej bez obmedzení. Dočasné poverenie plniť úlohy prezidenta dostala viceprezidentka Jaroslava Lauková a na uvoľnený post generálneho sekretára SZB prezídium vymenovalo Zuzanu Donovalovú. "V neposlednom rade nové prezídium schválilo návrh nominácie športovcov na Svetový pohár a IBU Cup," informuje oficiálny web zväzu. "Spoločným a hlavným cieľom ostáva plne zabezpečiť športovcov v tréningových prípravách a účastiach na pretekoch domáceho i medzinárodného významu," referuje biathlon.sk.

Prezídium SZB zvolalo mimoriadne valné zhromaždenie na netradičný termín počas sviatočného obdobia koncom roka, konať sa bude 28. decembra 2019 v Osrblí. Výsledkom tohto zhromaždenia by malo byť zvolenie nového prezidenta SZB.

Podľa správy na webe SZB je prioritou nového prezídia kontinuálne nadviazanie na predchádzajúcu prácu vedenia SZB a zabezpečenie reprezentačných družstiev počas zimnej sezóny. "Súčasná situácia vo svetovom biatlone si vyžaduje čoraz kvalitnejšie zabezpečenie vrcholových športovcov a podporu mládeže pre dosahovanie najlepších výsledkov, pričom je nevyhnutné neustále prispôsobovanie sa novým trendom a najmä legislatívnym zmenám. Spoločný cieľ zostáva nemenný, a to plne zabezpečiť tréningový proces našich športovcov a ich účasť na pretekoch domáceho i medzinárodného významu," uvádza sa v správe na webe SZB. Aktuálne vedenie zväzu považuje za nevyhnutné intenzívnejšie komunikovať o postupoch a prebiehajúcich procesoch v rámci hnutia.

 
© 2018, Autorské práva SITA a. s.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. je výslovne zakázané.