Tlačové správy SITA a.s.

BIATLON-MSJaK: Rýchlostné preteky juniorov pre Ukrajinku Bechovú a Nóra Söruma

OSRBLIE 2. februára (SITA) - Ukrajinská biatlonistka Jekaterina Bechová zvíťazila v sobotňajších rýchlostných pretekoch junioriek na 7,5 km na majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie a kadetov v Brezne-Osrblí (27. januára - 3. februára). Na druhom mieste skončila Poľka Kamila Žuková s odstupom 12,1 s na víťazku. Tretiu priečku obsadila Nemka Hanna Kebingerová, keď zaostala o 14,0 s za najúspešnejšou pretekárkou.

Zo Sloveniek sa najviac darilo Veronike Machyniakovej, po bezchybnom výkone na strelnici obsadila 44. pozíciu s odstupom 1:55,8 min na víťazku. Veronika Haidelmeierová finišovala na 71. priečke, Aneta Smerčiaková dokončila preteky na 74. mieste a Henrieta Horváthová figuruje na 82. poste vo výsledkovej listine s 90 klasifikovanými účastníčkami.

V úvodnej disciplíne sobotňajšieho programu, rýchlostných pretekoch juniorov na 10 km, triumfoval Nór Vebjörn Sörum. Druhý s odstupom 14,4 s skončil Rus Said Chalili. Bronzovú medailu si vybojovali ďalší Nór Sivert Bakken, v cieli mal manko 36,3 s.

Zo slovenského kvarteta bol najlepší 19. Tomáš Sklenárik, ktorý poslal jednu ranu vedľa a zaostal o 1:30,3 min za víťazom. Lukáš Ottinger obsadil 26. miesto, Matejovi Lepeňovi patrí 56. priečka a Matej Baloga figuruje na 68. pozícii vo výsledkovej listine so 101 klasifikovanými účastníkmi.

"Strašne ťažké to bolo v tomto snehu, strašne mokré, palice sa prepadávali. Neviem, nevládal som. Určite som chcel menšiu stratu, už prvé kolo som mal dosť. Ťažko sa mi šlo. Lyže šli super, ale nevládali mi nohy. V štafete som sa oveľa lepšie cítil. Škoda tej jednej chyby, ale strieľalo sa mi dobre, mal som bezvetrie, čiže super podmienky na streľbu. Určite som spokojný s Top 20. Uvidíme, čo bude zajtra a aké bude počasie," uviedol po pretekoch Tomáš Sklenárik pre portál biatlon-info.sk

Program šampionátu ukončia v nedeľu 3. februára stíhacie preteky kadetov na 10 km (11.00 h) a kadetiek na 7,5 km (12.00 h), juniorov na 12,5 km (14.15 h) a junioriek na 10 km (15.20 h).

Majstrovstvá sveta juniorov a kadetov v biatlone - Brezno-Osrblie (SR) - sobota:

Rýchlostné preteky juniorov na 10 km: 1. Vebjörn Sörum (Nór.) 25:42,9 min (0), 2. Said Chalili (Rus.) +14,4 s (0), 3. Sivert Bakken (Nór.) +36,3 (1), .... 19. Tomáš Sklenárik +1:30,3 min (1), 26. Lukáš Ottinger +1:39,8 (1), 56. Matej Lepeň +3:02,2 (1), 68. Matej Baloga (všetci SR) +3:15,5 (4)

Rýchlostné preteky junioriek na 7,5 km: 1. Jekaterina Bechová (Ukr.) 21:03,6 min (0), 2. Kamila Žuková (Poľ.) +12,1 s (2), 3. Hanna Kebingerová (Nem.) +14,0 (0), ... 44. Veronika Machyniaková +1:55,8 min (0), 71. Veronika Haidelmeierová +3:16,7 (1), 74. Aneta Smerčiaková +3:22,4 (5), 82. Henrieta Horváthová (všetky SR) +4:07,5 (4)

© 2018, Autorské práva SITA a. s.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. je výslovne zakázané.