Tlačové správy SITA a.s.

BIATLON: Pre Sanitru bola česť pracovať s Nasťou, jej rozhodnutie považuje za správne

BRATISLAVA 2. októbra (SITA) - Biatlonový tréner Juraj Sanitra vníma definitívne ukončenie kariéry v podaní šesťnásobnej olympijskej medailistky Anastasie Kuzminovej za správne rozhodnutie. Už 35-ročná rodáčka zo sibírskeho Ťumeňa v minulej sezóne avizovala, že viac nebude súčasťou individuálnych biatlonových pretekov. Existovala však možnosť, že by v nastávajúcej sezóne 2019/2020 vypomohla slovenskej ženskej štafete, no z tohto variantu napokon zišlo. Kuzminová sa už súťažne nepredstaví na žiadnych pretekoch.

"Myslím si, že aj z hľadiska toho, čo už dosiahla, aj z hľadiska zdravotného stavu, by riešenie, že by ešte štartovala v štafetách, nebolo ideálne. Od začiatku som ho považoval za nie veľmi vhodné. Rozhodnutie ukončiť aktívnu kariéru vnímam ako dobré a čo môžem ešte povedať, je zaželať jej, aby sa jej v živote darilo tak, ako v športovej kariére," vyhlásil Sanitra v rozhovore pre agentúru SITA.

Uznávaný odborník stál dlhé roky pri Kuzminovej a výsledkom ich spoločnej práce boli tri olympijské medaily, z toho dve zlaté v šprinte na 7,5 km vo Vancouveri 2010 aj Soči 2014. Na OH v Kanade tiež získala striebro v stíhacích pretekoch. "Na to sa nedá spomínať v zlom, na tie tri olympijské medaily, ktoré sme spolu ´vyrobili´ a ktoré sú pre mňa ako trénera veľmi vzácne. Aj Nasti patrí poďakovanie, že som s ňou mohol pracovať," doplnil.

Sanitra momentálne zastáva pozíciu hlavného trénera mužskej reprezentácie Ukrajiny. Podotkol, že aj spolupráca s Anastasiou Kuzminovou mu pomohla trénersky rásť. "Myslím si, že aj mne to po trénerskej stránke pomohlo posunúť sa ďalej. Pracovať s takou vynikajúcou pretekárkou, ako bola Nasťa, je pre každého trénera veľká česť, ale zároveň aj veľký záväzok, a posúva ho to ďalej," zakončil pre agentúru SITA Juraj Sanitra.

 
© 2018, Autorské práva SITA a. s.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. je výslovne zakázané.