Tlačové správy SITA a.s.

BIATLON-ME: V štafetách miešaných dvojíc uspeli Rusi, Švédi ovládli preteky štvorčlenných družstiev

MINSK 21. februára (SITA) - Ruskí biatlonisti Jevgenija Pavlovová a Dmitryj Malyško sa vo štvrtok stali majstrami Európy v pretekoch štafiet miešaných dvojíc na otvorených majstrovstiev Európy v bieloruskom Minsku (20. - 24. februára). Druhí s odstupom 20,6 s skončili Švédi Anna Magnussonová a Jesper Nelin. Bronzovú medailu si vybojovali Francúzi Lou Jeanmonnotová a Aristide Begue, ktorí za víťazmi zaostali o 29,0 s.

Vo štvrtok boli na programe aj preteky štafiet miešaných štvorčlenných družstiev. Zo zlatej medaily sa tešilo švédske kvarteto Emma Nilssonová, Mona Brorssonová, Martin Ponsiluoma a Sebastian Samuelsson. Na druhom mieste sa umiestnili Nemci Nadine Horchlerová, Janina Hettichová, Lucas Fratzscher a Philipp Horn so stratou 17,7 s na víťazné družstvo. Tretiu priečku obsadili Bielorusi Dinara Alimbekovová, Hanna Solová, Raman Jaliotnav a Sergej Bočarnikov, keď v cieli zaostali za víťazmi o 29,8 s

Slovensko nemalo v pretekoch zastúpenie. Program ME pokračuje v sobotu 23. februára rýchlostnými pretekmi mužov a žien. V nedeľu 24. februára sa na záver programu uskutočnia stíhacie preteky mužov i žien.

Otvorené majstrovstvá Európy v biatlone - Minsk (Biel.) - štvrtok:

Štafety miešaných dvojíc: 1. Rusko (Jevgenija Pavlovová, Dmitryj Malyško) 36:30,0 min (1+9), 2. Švédsko (Anna Magnussonová, Jesper Nelin) +20,6 s (0+6), 3. Francúzsko (Lou Jeanmonnotová, Aristide Begue) 29,0 (0+6)

Štafety miešaných štvorčlenných družstiev: 1. Švédsko (Emma Nilssonová, Mona Brorssonová, Martin Ponsiluoma, Sebastian Samuelsson) 1:05:16,0 h (0+8), 2. Nemecko (Nadine Horchlerová, Janina Hettichová, Lucas Fratzscher, Philipp Horn) +17,7 s (0+6), 3. Bielorusko (Dinara Alimbekovová, Hanna Solová, Raman Jaliotnav, Sergej Bočarnikov) +29,8 (0+6)

© 2018, Autorské práva SITA a. s.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. je výslovne zakázané.