Tlačové správy SITA a.s.

BIATLON: Glazyrinová stiahla odvolanie proti dištancu. V hre bol precedens

LAUSANNE 23. júna (SITA) - Ruská biatlonistka Jekaterina Glazyrinová stiahla svoje odvolanie na Športovom arbitrážnom súde (CAS) v Lausanne proti dvojročnému dištancu za doping. Tridsaťjedenročnú pretekárku potrestali na základe správy Richarda McLarena o štátom podporovanom dopingu v jej rodnej krajine počas zimných olympijských hier v Soči 2014.

Jej prípad bol sledovaný aj pre širšie súvislosti. Medzinárodná biatlonová únia (IBU) bola totiž jediná spomedzi podobných orgánov zimných športov, ktorá pretekárov stíhala na základe McLarenovho dokumentu. Rozsudok CAS teda mohol utvoriť precedens aj v iných prípadoch. "Verdikt antidopingového panelu IBU je teraz právoplatný a vykonateľný," uviedol zastupujúci generálny sekretár únie Martin Kuchenmeister podľa portálu insidethegame.biz.

Samotná IBU sa zmieta v korupčnom škandále. Už bývalý prezident Medzinárodnej biatlonovej únie Anders Besseberg a generálna sekretárka Nicole Reschová sú podozriví z prijatia úplatkov za krytie dopingu ruských športovcov. Obaja odmietajú vinu.

 
© 2018, Autorské práva SITA a. s.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. je výslovne zakázané.