Tlačové správy SITA a.s.

BIATLON: Daria Domračevová ukončila kariéru

MINSK 25. júna (SITA) - Bieloruská biatlonistka Daria Domračevová sa rozhodla vo veku 31 rokov ukončiť svoju profesionálnu kariéru. Informáciu oznámila na pondelkovej tlačovej konferencii v rodnom Minsku. "Po sezóne som sa snažila nájsť kompromis, ako by som mohla skĺbiť výchovu dieťaťa a športovú kariéru. Ale bohužiaľ som nenašla žiadne riešenie, ktorým by som dve najdôležitejšie oblasti môjho života spojila," uviedla Domračevová. Pred troma mesiacmi ukončil športovú kariéru jej manžel a legendárny nórsky biatlonista Ole Einar Björndalen.

Na zimných olympijských hrách vybojovala šesť medailí (4-1-1), na majstrovstvách sveta pridala ďalších sedem (2-4-1). Vo Svetovom pohári vybojovala 34 individuálnych víťazstiev, v sezóne 2014/2015 získala veľký glóbus za celkové hodnotenie, ku ktorému pridala počas kariéry päť malých glóbusov za celkové víťazstvá v jednotlivých disciplínach. Informácie priniesol český portál iDnes.

 
© 2018, Autorské práva SITA a. s.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. je výslovne zakázané.