Tlačové správy SITA a.s.

BIATLON-SP: J. T. Bö priznal chybu na strelnici. Prišiel o body a odmenu za 4. miesto v Salt Lake City

SALT LAKE CITY 28. februára (SITA) - Nórsky biatlonista Johannes Thingnes Bö sa počas uplynulej zastávky Svetového pohára v americkom Salt Lake City ukázal ako čestný športovec. Po stíhacích pretekoch, v ktorých finišoval na 4. mieste, informoval rozhodcov, že na poslednej streleckej položke vypálil iba štyri namiesto piatich nábojov.

Podľa pravidiel Medzinárodnej biatlonovej únie (IBU) musí pretekár použiť všetky náboje, ktoré má k dispozícii. Olympijský víťaz z Pjongčangu J. T. Bö tak prišiel do cieľa so zvyšným nábojom v zásobníku a o tejto skutočnosti informoval rozhodcov. Podľa informácii IBU zlyhala následná komunikácia medzi rozhodcami a pretekárskou komisiou, ktorá ponechala v platnosti pôvodné výsledky.

"Je to nešťastná záležitosť, ale v spolupráci s Johannesom sme našli najlepšie možné riešenie," uviedol v tlačovej správe športový riaditeľ IBU Felix Bitterling. Dvadsaťpäťročný Bö tak príde o 43 bodov v poradí SP a odmenu vo výške 7-tisíc eur. Napriek tejto skutočnosti má nórsky biatlonista na čele celkového hodnotenia SP obrovský náskok 291 bodov pred druhým Rusom Alexandrom Loginovom.

 
© 2018, Autorské práva SITA a. s.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. je výslovne zakázané.