Tlačové správy SITA a.s.

BIATLON: Češka Gabriela Koukalová ukončila aktívnu kariéru športovkyne

BRATISLAVA 28. mája (SITA) - Češka Gabriela Koukalová sa rozhodla ukončiť aktívnu kariéru športovkyne. Rodáčka z Jablonca nad Nisou absentovala v ročníku 2017/2018 pre chronické preťaženie achiloviek a následnej bolesti lýtkových svalov. Vynechala aj celú sezónu 2018/2019 a napokon definitívne skončila, oznámila to prostredníctvom videa na youtube.

"Musela som prerušiť svoju športovú kariéru a nastalo pre mňa asi najťažšie obdobie v živote. Všetko sa stretlo a ja som bola rozhodnutá s biatlonom definitívne skončiť. Potom som si trochu vyčistila hlavu a nabrala novú silu. Bola som prekvapená, že aj zdravotné problémy ustupovali. Začala som sa pripravovať, nič ma nebolelo a veľmi ma to bavilo. Uvedomila som si však, že športové výkony alebo vidina nejakého pomyselného víťazstva nemusia nutne znamenať šťastný a spokojný život," prezradila už bývalá športovkyňa, ktorá na ZOH 2014 v Soči získala dve strieborné medaily a dvakrát sa stala majsterkou sveta. V ročníku 2015/2016 tiež ovládla celkové hodnotenie Svetového pohára.

 
© 2018, Autorské práva SITA a. s.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. je výslovne zakázané.