Tlačové správy SITA a.s.

BIATLON-MSJaK: Stíhacie preteky juniorov pre Nóra Söruma a Ukrajinku Bechovú, medzi kadetmi najlepší Slovinec Cisar a Švajčiarka Basergová

OSRBLIE 3. februára (SITA) - Stíhacie preteky vo všetkých kategóriach uzavreli v nedeľu program majstrovstiev sveta juniorov a kadetov v Brezne-Osrblí (27. januára - 3. februára).

Ukrajinská biatlonistka Jekaterina Bechová zvíťazila v stíhacích pretekoch junioriek na 10 km. Na druhom mieste skončila Nemka Hanna Kebingerová s odstupom 9,1 s na víťazku. Tretiu priečku obsadila Francúzka Sophie Chauveauová, keď zaostala o 16,4 s za najúspešnejšou pretekárkou. Jediná slovenská zástupkyňa v štartovom poli Veronika Machyniaková finišovala po 6 chybách na strelnici na 50. mieste.

V úvodnej disciplíne nedeľňajšieho programu, stíhacích pretekoch juniorov na 12,5 km, triumfoval Nór Vebjörn Sörum. Druhý s odstupom 6,2 s skončil Francúz Martin Bourgeois. Bronzovú medailu si vybojovali ďalší Nór Sivert Bakken, v cieli mal manko 12,6 s.

Zo slovenského tria bol najlepší 17. Lukáš Ottinger, ktorý poslal tri rany vedľa a zaostal o 2:05,3 min za víťazom. Tomáš Sklenárik obsadil 32. miesto a Matej Lepeň figuruje na 51. pozícii vo výsledkovej listine.

"Po prvej ležke som cvakal, ale druhá ležka mi nesadla. Stojkami som to dotiahol, tak paráda. Škoda posledného kola, bolo ťažké udržať chalanov, snažil som sa, ale posledné kolo mi ušlo. Bežecky som sa cítil optimálne, nebolo to zlé ani vynikajúce, tak akurát. Publikum bolo super. Chyby boli asi polohou, možno som ich strhal. Svoj vlastný cieľ som si dal, chcel som ísť do Top 10, ale nebolo jednoduché posunúť sa až z 26. miesta. Takže som spokojný. Na trati sa svetu dá konkurovať, hoci je stred sezóny, dá sa to ešte vylepšiť. Na ME je mojím cieľom jednoznačne Top 10," uviedol po pretekoch Lukáš Ottinger pre portál biatlon-info.sk.

V stíhacích pretekoch kadetov na 10 km zvíťazil Slovinec Alex Cisar. Na druhej pozícii sa umiestnil Francúz Remi Broutier so stratou 59,6 s za víťazom. Bronzovú medailu si vybojoval Nór Velte Paulsen, keď strácal v cieli 1:43,1 min na najrýchlejšieho pretekára. Slovensko nemalo v tejto disciplíne zastúpenie.

V záverečnej disciplíne svetového šampionátu sa predstavili kadetky v stíhacích pretekoch na 7,5 km. Zo zlatej medaily sa tešila Švajčiarka Amy Basergová. Na druhom mieste skončila Češka Tereza Voborníková so stratou 8,2 s na víťazku. Tretí stupienok obsadila Nórka Maren Bakkenová, keď zaostala o 13,8 s za víťazkou.

Slovensko reprezentovala trojica pretekárok. Najviac sa darilo Zuzane Remeňovej, keď obsadila 17. priečku. Ema Kapustová finišovala na 21. pozícii a Mária Remeňová dokončila preteky na 38. mieste

Majstrovstvá sveta juniorov a kadetov v biatlone - Brezno-Osrblie (SR) - nedeľa:

Stíhacie preteky juniorov na 12,5 km: 1. Vebjörn Sörum (Nór.) 32:47,2 min (2), 2. Martin Bourgeois (Fr.) +6,2 s (0), 3. Sivert Bakken (Nór.) +12,6 (1), .... 17. Lukáš Ottinger +2:05,3 (3), 32. Tomáš Sklenárik +3:38,5 min (6), 56. Matej Lepeň (všetci SR) +6:23,3 (0)

Stíhacie preteky junioriek na 10 km: 1. Jekaterina Bechová (Ukr.) 31:23,8 min (2), 2. Hanna Kebingerová (Nem.) +9,1 s (1), 3. Sophie Chauveauová (Fr.) +16,4 (3), ... 50. Veronika Machyniaková (SR) +5:39,9 min (0)

Stíhacie preteky kadetiek na 7,5 km: 1. Amy Basergová (Švaj.) 24:15,6 min (2), 2. Tereza Voborníková (ČR) +8,2 (0), 3. Maren Bakkenová (Nór.) +13,8 (3), ... 17. Zuzana Remeňová +2:39,5 min (3), 21. Ema Kapustová +2:41,0 (2), 38. Mária Remeňová (všetky SR) +4:36,0 (3)

Stíhacie preteky kadetov na 10 km: 1. Alex Cisar (Slovin.) 27:59,7 min (1), 2.Remi Broutier (Fr.) +59,6 s (1), 3. Velte Paulsen (Nór) +1:43,1 min (3)

© 2018, Autorské práva SITA a. s.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. je výslovne zakázané.