Tlačové správy SITA a.s.

BIATLON: Zlatý olympijský medailista Femling si pri tréningu prepichol lýtko, vyhýbal sa kamiónu

LYSEBOTN 3. augusta (SITA) - Švédsky biatlonový reprezentant Peppe Femling utrpel vo štvrtok pri tréningu nepríjemné zranenie. Počas jazdy na kolieskových lyžiach sa chcel vyhnúť kamiónu, no spadol do priekopy a nešťastne si zapichol paličku priamo do pravého lýtka. Situáciu vyriešila až operácia v nočných hodinách, po ktorej sa zlatý medailista z februárovej olympiády v Pjongnčangu zotavuje v nemocnici. Informoval o tom švédsky denník Aftonbladet.

"Aký by to bol príjemný víkend v Nórsku, keby sa neskončil tým, že sa poveziem v záchranárskej helikoptére. Prvotné správy hovoria o tom, že všetko vyzerá dobre, hoci obrázky v rôznych médiách vravia opak," napísal na sociálnej sieti Instagram 26-ročný biatlonista, ktorý bol súčasťou víťaznej švédskej štafety na ZOH 2018. Femling sa zranil počas prípravy na preteky v nórskom Lysebotne a dĺžka jeho liečenia zatiaľ nie je známa.

 
© 2018, Autorské práva SITA a. s.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. je výslovne zakázané.