Tlačové správy SITA a.s.

BIATLON-SP: V Canmore trápia športovcov extrémne nízke teploty

CANMORE 5. februára (SITA) - Extrémne nízke teploty pod mínus 28 stupňov Celzia trápia momentálne biatlonistov počas tréningov pred štartom 7. kola Svetového pohára v kanadskom stredisku Canmore. Napriek problémom s počasím neplánujú organizátori podujatia meniť program. "Podľa predpovede počasia by sa malo v najbližších dňoch otepliť. Preto nič nebráni štartu a momentálne nie sú potrebné žiadne úpravy programu," uvádza sa v stanovisku tlačového oddelenia Medzinárodnej biatlonovej únie (IBU), ktoré priniesol portál orf.at.

Už od nedele uverejňovali biatlonisti na sociálnych sieťach fotografie, ktoré ich pri tréningu zachytávajú s viacerými vrstvami oblečenia a ďalšími ochrannými prvkami proti extrémnemu chladu. V bode 6.6 pravidiel IBU sa uvádza, že preteky sa nemôžu uskutočniť, ak teplota klesne pod mínus 20 stupňov Celzia. "Samozrejme budeme pozorne sledovať predpoveď počasia, aby sme neohrozili zdravie pretekárov," informovala IBU. Otvárací ceremoniál naplánovaný na utorok museli organizátori zrušiť.

Vo štvrtok 7. januára sú v Canmore na programe vytrvalostné preteky mužov (18.00 h SEČ) a žien (22.10 h SEČ). V sobotu 9. januára sa uskutočnia štafety mužov (20.30 h SEČ) a žien (22.45). Program 7. kola uzavrú v nedeľu súťaže s hromadným štartom mužov (19.00 h) a žien (22.00 h SEČ).

V Canmore sa predstaví dovedna šesť Slovákov - okrem kvarteta mužov aj Paulína Fialková a Anastasia Kuzminová.

 
© 2018, Autorské práva SITA a. s.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. je výslovne zakázané.