Tlačové správy SITA a.s.

BIATLON: Obnovená dôvera, MOV opäť povolil platby pre IBU

LAUSANNE 5. novembra (SITA) - Medzinárodný olympijský výbor (MOV) zrušil všetky obmedzenia a finančné reštrikcie vznesené voči Medzinárodnej biatlonovej únii (IBU). K tomuto kroku došlo po stretnutí novozvoleného prezidenta IBU Olleho Dahlina a prezidenta MOV Thomasa Bacha.

"Dôvera MOV voči novému vedeniu IBU je znakom dôvery a zároveň naším záväzkom. Zrušenie obmedzení a obnovenie platieb ukazuje, že sme na správnej ceste s našimi reformami a zaväzuje nás pokračovať vo vytýčenej ceste. Implementácia reforiem, schválených Kongresom IBU, bude pokračovať na zasadnutí výkonného výboru IBU," uviedol k súčasnej situácii Dahlin a dodal: "IBU je vďačné prezidentovi MOV Bachovi za povzbudzujúce stretnutie a príležitosť načrtnúť ďalšie kroky IBU smerom k spoľahlivému vedeniu a väčšej transparentnosti. Viackrát som zopakoval našu snahu byť v popredí boja proti dopingu."

Svoje stanovisko poskytol aj prezident MOV Thomas Bach. "MOV oceňuje významný progres v kritických oblastiach etiky, spoľahlivého vedenia a boja proti dopingu. Obdržal som prísľub od prezidenta IBU o úplnom zavedení reforiem. Na základe toho sa tešíme na úzku a úspešnú spoluprácu s vedením IBU prospešnú pre biatlon a športovcov."

Ďalšie témy rokovaní medzi oboma prezidentmi zahŕňali budúcu kooperáciu medzi IBU a novovytvorenou Medzinárodnou testovacou agentúrou (ITA) a prípravy pred ZOH 2022 v čínskom Pekingu. Informácie priniesol portál IBU.

http://www.biathlonworld.com/news/detail/ioc-lifts-suspension-ibu-payments

 
© 2018, Autorské práva SITA a. s.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. je výslovne zakázané.