Tlačové správy SITA a.s.

BIATLON-SP: Extrémne mrazy v Canmore donútili organizátorov skrátiť vytrvalostné preteky

CANMORE 6. februára (SITA) - V dejisku siedmeho kola Svetového pohára v biatlone v kanadskom Canmore vládnu v týchto dňoch extrémne mrazy atakujúce -30 stupňov Celzia. Tie napokon ovplyvnia aj program súťaží. Podľa informácií špecializovaného webu biatlon-info.sk by mali byť vytrvalostné preteky mužov (štvrtok 18.30 SEČ) skrátené z pôvodných 20 kilometrov na 15 a ženské individuálne preteky (štvrtok 22.10 SEČ) z 15 kilometrov na 12,5. Namiesto tradičnej jednej trestnej minúty v tejto disciplíne budú pretekári a pretekárky za nepresný výstrel potrestaní 45 sekundami. Ak budú silné mrazy pretrvávať, organizátori sú pripravení posunúť štart jednotlivých disciplín o jeden deň skôr. Štafetové preteky mužov aj žien by sa v tom prípade presunuli z pôvodného sobotňajšieho termínu na piatok a preteky s hromadným štartom z nedele na sobotu.

Podľa špecializovaného meteorologického portálu yr.no by cez víkend mali v Canmore teploty klesnúť cez deň na mínus 20 až mínus 25 stupňov Celzia. V bode 6.6 pravidiel IBU sa pritom uvádza, že preteky sa nemôžu uskutočniť, ak teplota klesne pod mínus 20 stupňov Celzia. Podujatie v kanadskom biatlonovom stredisku vynecháva niekoľko veľkých hviezd, medzi inými Martin Fourcade, Tarjei Bö, Švédka Hanna Öbergová či Čech Ondřej Moravec. Slovensko do Kanady vyslalo štyroch mužov (Kazár, Otčenáš, Hasilla, Šíma), ale aj Anastasiu Kuzminovú s Paulínou Fialkovou.

 
© 2018, Autorské práva SITA a. s.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. je výslovne zakázané.