Tlačové správy SITA a.s.

BIATLON-SP: Paulína Fialková zatiaľ nepozná výsledky vyšetrení, Slovensko v Östersunde bez ženskej štafety

BRATISLAVA 6. decembra (SITA) - Boľavé koleno prinútilo slovenskú reprezentantku Paulínu Fialkovú odcestovať z dejiska 1. kola Svetového pohára v biatlone švédskeho Östersundu späť na Slovensko, kde absolvovala prvé vyšetrenia zatiaľ s neznámym výsledkom. "Stále neviem nič konkrétne, múdrejšia budem v pondelok ráno. Hádam to rozchodím," uviedla pre portál šport24.sk sympatická športovkyňa. "Už odmalička mám bolesti v kolenách, takže som to najskôr až tak neriešila. Pravda je však taká, že keď som vstávala z ´ležky´, prasklo mi v ľavom kolene a nemohla som ani dostúpiť na nohu," dodala na vysvetlenie.

P. Fialková neštartovala vo štvrtkových vytrvalostných pretekoch žien na 15 km, v ktorých v uplynulých dvoch sezónach útočila v úvode sezóny na stupne víťazov. Keďže jej návrat do Östersundu je vylúčený, Slovensko v nedeľu nepostaví ženskú štafetu do pretekov na 4x 6 km. Na severe Európy je už len slovenské ženské trio Ivona Fialková, Terézia Poliaková, Veronika Machyniaková a to je málo na zloženie štafety. Všetky tri reprezentantky však zostávajú v dejisku pretekov, čo potvrdila trénerka Anna Murínová. "Keďže štafetu nebude možné postaviť, musíme trochu prekopať tréningový proces," uviedla Murínová pre RTVS.

Do konca 1. kola SP v biatlone v Östersunde zostáva odbehnúť mužské aj ženské štafety. V sobotu sa od 17.30 h predstavia muži na 4x 7,5 km a medzi 26 štafetami budú aj Slováci. Nastúpia v zložení Michal Šíma, Tomáš Hasilla, Šimon Bartko a Martin Otčenáš.

Pôvodný článok:
https://sport24.pluska.sk/ostatne/biatlon/fialkova-zraneni-prehovorila-este-nie-je-nic-iste-mudrejsia-budem-par-hodin?itm_site=sport24&itm_template=rubric&itm_area=floating&itm_modul=najnovsie-clanky&itm_image=0&itm_position=1&fbclid=IwAR1ihJH0n2-jQJyv4SLPiaEoMTbr0rbZo3jCGFFdP04Gspu-fOsLxyDPl6Q

 
© 2018, Autorské práva SITA a. s.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. je výslovne zakázané.