Tlačové správy SITA a.s.

BIATLON-SP: V Canmore šprinty namiesto pretekov s hromadným štartom

CANMORE 7. februára (SITA) - Medzinárodná biatlonová únia (IBU) potvrdila zmenu programu siedmeho kola Svetového pohára v kanadskom Canmore. Extrémne mrazy dosahujúce viac ako mínus 20 stupňov Celzia donútili organizátorov k viacerým úpravám pôvodného plánu. Vo štvrtok sa uskutočnia skrátené vytrvalostné preteky mužov na 15 km až od 20.20 h SEČ, ženy absolvujú trať dlhú 12,5 km od 22.50 h SEČ. V oboch prípadoch sa bude udeľovať namiesto tradičnej jednej trestnej minúty iba 45-sekundová penalizácia.

Mužské a ženské štafety mali byť na programe až v sobotu, ale presunú sa na piatok. V sobotu sa napokon uskutočnia rýchlostné preteky, ktoré nemali vôbec figurovať v itinerári tohto kola Svetového pohára. Šprinty na 7,5 km medzi ženami a na 10 km medzi mužmi nahradia pôvodne plánované preteky s hromadným štartom. Snahy organizátorov však môžu vyjsť nazmar, pretože ak teploty klesnú pod mínus 20 stupňov Celzia, bod 6.6 pravidiel IBU neumožní pretekárom odštartovať na trať.

Slovenské farby budú v Kanade hájiť medzi mužmi Matej Kazár, Martin Otčenáš, Tomáš Hasilla a Michal Šíma. V ženskej kategórii sa predstavia Anastasia Kuzminová a Paulína Fialková.

 
© 2018, Autorské práva SITA a. s.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. je výslovne zakázané.