Tlačové správy SITA a.s.

BIATLON-SP: Dahlmeierová vynechá preteky v Oberhofe, zameria sa na tréning

OBERHOF 8. januára (SITA) - Nemka Laura Dahlmeierová vynechá najbližšie podujatie Svetového pohára v biatlone, ktoré sa uskutoční od štvrtka do nedele v Oberhofe (10. - 13. 1.). Namiesto súťažného zaťaženia absolvuje tréningové jednotky. V známom nemeckom stredisku budú v ženskej kategórii na programe rýchlostné aj stíhacie preteky a štafety. Svoje rozhodnutie zverejnila dvojnásobná olympijská šampiónka na osobnom instagramovom účte.

Dvadsaťpäťročná rodáčka z Garmisch-Partenkirchenu mala pred štartom aktuálnej sezóny problémy s imunitou a vynechala úvodné dve zastávky SP v slovinskej Pokljuke a rakúskom Hochfilzene. Predstavila sa až v českom Novom Meste na Morave, kde obsadila druhé miesto v šprinte a piatu priečku v stíhačke. Vrcholom tejto zimy sú marcové majstrovstvá sveta vo švédskom Östersunde, na ktoré sa Dahlmeierová bude zameriavať. "Menej je niekedy viac. Spolu s trénermi sme sa dohodli, že nám dáva väčší zmysel, ak namiesto pretekov v Oberhofe budeme trénovať. Som rada, že v Novom Meste bolo všetko v poriadku, ale v tejto sezóne musím postupovať deň po dni a uvidíme, čo sa mi podarí dosiahnuť," vyjadrila sa držiteľka trinástich medailí zo svetových šampionátov.

 
© 2018, Autorské práva SITA a. s.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. je výslovne zakázané.