Tlačové správy SITA a.s.

DOPLNENÉ - BIATLON-SP: Nórka Eckhoffová víťazkou skrátených vytrvalostných pretekov v Canmore, Kuzminová na 8. mieste, P. Fialková 13.

Doplnené o hlas Anastasie Kuzminovej vo štvrtom odseku.

CANMORE 8. februára (SITA) - Nórka biatlonistka Tiril Eckhoffová sa stala víťazkou štvrtkových skrátených vytrvalostných pretekov v 7. kole Svetového pohára v kanadskom Canmore. Na druhom mieste skončila Češka Markéta Davidová s odstupom 9,8 s. Tretiu priečku obsadila Talianka Lisa Vittozziová so stratou 20,9 s za víťazkou. Nízke teploty donútili organizátorov skrátiť vytrvalostné preteky z 15 na 12,5 km. Netrafená rana sa trestala 45 sekundami namiesto štandardných 60 sekúnd.

Dvadsaťosemročná Eckhoffová zaznamenala šieste víťazstvo v pretekoch SP, prvé vo vytrvalostných pretekoch. Dvadsaťdvaročná Dávidová si na svoje konto pripísala štvrté pódiové umiestnenie v aktuálnej sezóne, doterajšie jediné kariérne víťazstvo si vybojovala koncom januára v šprinte v talianskom Antholzi.

Trojnásobná olympijská víťazka Anastasia Kuzminová sa umiestnila na 8. priečke. V pretekoch zaznamenala tri chybné výstrely, jeden v ľahu a dva v stoji. Na trati predviedla štvrtý najrýchlejší bežecký výkon zo všetkých štartujúcich pretekárok.

"Umiestnenie v najlepšej desiatke vždycky poteší. Samozrejme, že som dúfala, že budem vyššie ako ôsma. Lepšie umiestnenie som pochovala som ho poslednou chybou. Súperky strieľali lepšie. Tri chyby nie sú na mňa veľa, ale dnes to nestačilo. Od tretieho kola som mala problémy s dýchaním a tempom. Ten sneh je stále pomalý aj napriek otepleniu. Aspoň poctivo to bolo lepšie ako v predchádzajúcich dňoch," povedala Kuzminová v cieli pre RTVS.

Dvadsaťšesťročná Breznianka Paulína Fialková obsadila po 3 chybách 13. miesto. Zverenka Anny Murínovej a Martina Bajčičáka bola na trati piata najrýchlejšia z 88 klasifikovaných pretekárok.

"Začala som dobre s nulou na prvej položke. Potom prišli dve chyby na stojke, triasli na mi nohy a neustála som to. Neviem, kde som urobila chybu pri treťom netrafenom terče. Po poslednej bezchybnej položke som sa posunula v poradí nahor. Snažila som si určiť také tempo, aby som ho neprepálila. Hlavne som sa snažila, aby bolo konštantné. Určite bolo cítiť oteplenie, nemrzli mi ruky ani nohy," uviedla P. Fialková po pretekoch pre RTVS

Po prvej streľbe patrili slovenským reprezentantkám prvé resp. druhé miesto. V ďalšom priebehu pretekov však už chybili na strelnici a klesli vo výsledkovej listine.

Program 7. kola SP bude v piatok 8. februára pokračovať štafetami mužov (20.30 h SEČ) a žien (22.45 h SEČ). V sobotu 9. februára vyvrcholia súťaže rýchlostnými pretekmi mužov (20.20 h SEČ) a žien (22.45 h SEČ).

Svetový pohár 2018/2019 v biatlone - 7. kolo - Canmore (Kan.) - štvrtok - výsledky:

Skrátené vytrvalostné preteky žien na 12,5 km: 1. Tiril Eckhoffová (Nór.) 36:32,9 min (1), 2. Markéta Davidová (ČR) +9,8 s (0), 3. Lisa Vittozziová (Tal.) +20,9 (0), 4. Franziska Hildebrandová (Nem.) +47,8 (0), 5. Ingrid Landmark Tandrevoldová (Nór.) +1:05,8 min (1), 6. Vanessa Hinzová (Nem.) +1:18,5 (1), ... 8. Anastasia Kuzminová +1:29,4 (3), 13. Paulína Fialková (obe SR) +1:54,9 (3)

 
© 2018, Autorské práva SITA a. s.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. je výslovne zakázané.