Tlačové správy SITA a.s.

BIATLON-SP: Paulína Fialková útočila na stupne víťazov, posledná streľba ju odsunula na 11. miesto

BRATISLAVA 5. marca (SITA) - Nórka Tiril Eckhoffová sa stala víťazkou pretekov žien s hromadným štartom na 12,5 km v rámci 8. kola Svetového pohára v biatlone v českom Novom Meste na Morave. Suverénka tejto sezóny zvíťazila po siedmy raz v tomto súťažnom ročníku a po trinásty raz v kariére. Dvadsaťdeväťročná biatlonistka z Trondheimu triumfovala systémom štart - cieľ s náskokom 25,3 s pred Švédkou Hannou Öbergovou a 32,4 s pred Nemkou Franziskou Preussovou.

Jediná Slovenka na štarte nedeľňajších pretekov Paulína Fialková skončila na 11. mieste s dvoma chybami na strelnici a mankom 1:22,8 min na víťazku. Výrazne si tým vylepšila štvrtkové 27. miesto z rýchlostných pretekov. Rovnako dosiahla najlepšie umiestnenie v tejto sezóne v pretekoch s hromadným štartom, kde má právo štartu len tridsiatka najlepších žien zo Svetového pohára.

Paulína Fialková sa krátko po štarte stala súčasťou vedúcej skupiny pretekárok. Na prvú streľbu v ľahu prišla na ôsmom mieste. A keďže bola bezchybná, posunula sa na šiestu priečku. Všetkých päť terčov vybielila aj na druhej "ležke" a razom bola priebežne druhá s odstupom 12 sekúnd za suverénnou Nórkou Eckhoffovou. P. Fialkovej vydržala presná muška aj na prvej streľbe v stoji a znamenalo to udržanie si nádeje na pódiové umiestnenie. Po treťom odchode zo strelnice bola stále na výbornom treťom mieste o 27,7 s za Eckhoffovou a len 3 sekundy za Francúzkou Justine Braisazovou. Záverečná štvrtá streľba, druhá v stoji, pochovala nádeje 27-ročnej Breznianky. Prvý a posledný jej výstrel sa ocitli mimo terča a po dvoch trestných kolách sa P. Fialková zaradila na desiatu priečku. Stupne víťazov, ale aj prvá šestka, už boli príliš vzdialené a napokon jej tesne ušlo aj umiestnenie v Top Ten.

Výsledky - Svetový pohár 2019/2020 v biatlone - 8. kolo - Nové Mesto na Morave (ČR)

Preteky s hromadným štartom žien na 12,5 km: 1. Tiril Eckhoffová (Nór.) 34:00,8 min (1), 2. Hanna Öbergová (Švéd.) +25,3 s (1), 3. Franziska Preussová (Nem.) +32,4 (1), 4. Justine Braisazová (Fr.) +41,3 (3), 5. Dorothea Wiererová (Tal.) +43,2 (3), 6. Monika Hojniszová-Staregová (Poľ.) +43,5 (2),... 11. Paulína Fialková (SR) +1:22,8 (2).

 
© 2018, Autorské práva SITA a. s.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. je výslovne zakázané.