Tlačové správy SITA a.s.

BIATLON-SP: Nór J. T. Bö po šprinte ovládol v Novom Meste na Morave aj hromadný štart, má už deväť víťazstiev v sezóne

BRATISLAVA 8. marca (SITA) - Nór Johannes Thingnes Bö po piatkovom šprinte ovládol aj nedeľňajšie preteky s hromadným štartom na záver 8. kola Svetového pohára biatlonistov v českom Novom Meste na Morave. Pred prázdnymi tribúnami Vysočina arény, na ktoré nemohli prísť fanúšikovia pre hrozbu koronavírusu, J.T. Bö zvíťazil s náskokom 15,1 s pred Francúzom Émilienom Jacquelinom a 25 sekúnd pred Nemcom Arndom Peifferom. Slovensko nemalo zastúpenie v pretekoch určených pre 30 najlepších pretekárov vo Svetovom pohári.

Dvadsaťšesťročný fenomenálny Nór J.T. Bö si pripísal deviate individuálne víťazstvo v tejto sezóne a štyridsiate siedme v kariére vo Svetovom pohári napriek tomu, že musel absolvovať až tri trestné okruhy po rovnakom počte chýb na strelnici. Francúz Martin Fourcade finišoval rovnako s tromi nepresnými výstrelmi až štrnásty, ale udržal si líderskú pozíciu vo Svetovom pohári. Na čelo hodnotenia pretekov s hromadným štartom sa dostal J.T. Bö.

Svetový pohár v biatlone 2019/20 - Nové Mesto na Morave - 8. kolo - nedeľa:

Preteky s hromadným štartom mužov na 15 km: 1. Johannes Thingnes Bö (Nör.) 39:32,7 min (3), 2. Émilien Jacquelin (Fr.) +15,1 (0), 3. Arnd Peiffer (Nem.) +25,0 (1), 4. Dmitro Pidručnij (Ukr.) +27,9 (2), 5. Erlend Bjöntegaard (Nór.) +27,9 (2), 6. Johannes Dale (Nór.) +34,1 (2)

 
© 2018, Autorské práva SITA a. s.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. je výslovne zakázané.