Tlačové správy SITA a.s.

BIATLON-SP: Nórsky triumf v ženských štafetách, Talianky prepadli, Slovenky neboli na štarte

BRATISLAVA 8. decembra (SITA) - Prvé kolo Svetového pohára v biatlone vyvrcholilo v nedeľu podvečer vo švédskom Östersunde pretekmi ženských štafiet na 4x 6 km bez slovenskej účasti. Slovenky po zranení a vynútenom odchode domov ich líderky Paulíny Fialkovej zostali iba v trojčlennom zložení a nemohli postaviť štafetu. Na severe Európy zvíťazili Nórky v zostave Karoline Knottenová, Ingrid Tandrevoldová, Tirill Eckhofová, Marte Olsbuová-Röiselandová.

Úradujúce majsterky sveta desaťkrát dobíjali na strelnici, ale nemuseli ani raz na trestný okruh. Nórky zvíťazili s náskokom 8,5 s pred Švajčiarkami a 10,2 s pred Švédkami. Švajčiarky s troma sestrami Gasparinovými v tíme absolvovali iba štyri dobíjania a prekvapujúco sa dostali až na stupne víťazov. Nedarilo sa dosiaľ úspešným Francúzkam a najmä Taliankam. Francúzske biatlonistky skončili na šiestom mieste s odstupom 2:07,3 min za víťazkami. Preteky vôbec nevyšli Taliankam. V zostave s dvoma najlepšími ženami uplynulého ročníka SP Dorotheou Wiererovou a Lisou Vittozziovou museli až na päť trestných okruhov a s mankom vyše 4 minút skončili na 12. mieste.

Svetový pohár v biatlone - Östersund (Švéd.) -nedeľa - výsledky:

Ženy - štafety 4x 6 km: 1. Nórsko (Karoline Knottenová, Ingrid Tandrevoldová, Tirill Eckhofová, Marte Olsbuová-Röiselandová) 1:11:08,7 (0+10), 2. Švajčiarsko +8,5 s (0+4), 3. Švédsko +10,2 (0+8),... 6. Francúzsko +2:07,3 (0+9),... 12. Taliansko +4:08,4 (5+9),... Slovensko nebolo na štarte pre zranenie Paulíny Fialkovej

 
© 2018, Autorské práva SITA a. s.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. je výslovne zakázané.